Народившись у Боснії-Герцоговині 1950 року, Мікі Еліта (Miki Eleta) у семирічному віці одного разу прокинувся під звуки фламенко. Музика стала йому одкровенням. Він взявся за гітару, навчився грати на ній і, коли йому виповнилося 23 роки, вирішив влітку поїхати до своєї сестри до Швейцарії, щоб знайти роботу, яка б купити власну гітару. За три місяці він туди й поїхав.
Він отримав свою першу пропозицію про створення зі зразків з різних металів. Натомість, Мікі запропонував зробити музичну машину для розпізнавання цих металів.
На початку 1990-х Мікі займався, в основному, реставрацією антикваріату, потім – настільного годинника, а потім зайнявся наручним годинником.
Аж до 2000 року Мікі створював кінетичні скульптури.
2001 року один клієнт поставив під сумнів точність його роботи. Мікі попросив рік на створення годинника, який зможе підтвердити якість його роботи. Нічого не знаючи про дизайн годинника, він познайомився з Полем Гербером (Paul Gerber), членом AHCI, знаменитим фахівцем зі створення інноваційних годинникових механізмів. Мікі попросив годинникара з Берна пояснити йому, як працює годинник.
Через рік він завершив роботу над годинником, але його клієнт не повернувся. Мікі не міг показати свій годинник або віддати його клієнту. Це лише одна з багатьох історій, що ілюструють життя шаленого майстра годинника, який віддав всю свою душу і серце тій ідеї, яка їм рухає. Маючи духом свободи, він твердо вирішив ніколи не стає звичайним годинникарем, вважаючи, що академічна освіта обмежує особистість і руйнує дух творення та винахідництва.
Мікі Еліта сам навчився вартової справи. Він створив власний спусковий механізм, зменшивши його вагу – який становив 2500 грамів – до 40 грамів. Тепер механізм ELETA-HEMMUNG використовується у кількох його моделях, у тому числі й у вдосконаленому вигляді.
Аж до 2000 року Мікі створював кінетичні скульптури. 2001 року один клієнт поставив під сумнів точність його роботи. Мікі попросив рік на створення годинника, який зможе підтвердити якість його роботи. Нічого не знаючи про дизайн годинника, він познайомився з Полем Гербером (Paul Gerber), членом AHCI, знаменитим фахівцем зі створення інноваційних годинникових механізмів.

Мікі попросив годинникаря з Берна пояснити йому, як працює годинник.
Через рік він завершив роботу над годинником, але його клієнт не повернувся. Мікі не міг показати свій годинник або віддати його клієнту. Це лише одна з багатьох історій, що ілюструють життя шаленого майстра годинника, який віддав всю свою душу і серце тій ідеї, яка їм рухає. Маючи духом свободи, він твердо вирішив ніколи не стає звичайним годинникарем, вважаючи, що академічна освіта обмежує особистість і руйнує дух творення та винахідництва. Мікі Еліта створює незвичайний годинник всього два унікальні екземпляри на рік.
Вільний час Мікі проводить за вирощуванням помідорів у своєму городі, що знаходиться за 300 метрів від майстерні, катається на велосипеді з дружиною і робить позначки у записнику, який завжди бере із собою. На жаль, він більше не має часу грати на гітарі... Як він сам каже, він не може бути скрізь одночасно. А де він проводить відпустку? У його сиві бороді з'являється широка посмішка, і він відповідає: "А що це?"
Сьогодні цюріхський виробник годинників Мікі Еліта (Miki Eleta) представляє нову модель унікального годинника "SVEMIR".
Годинник "SVEMIR" об'єднав у собі геоцентричну та геліоцентричну системи світу.
Натхненний конструкцією армілярної сфери (від лат. armilla - браслет, кільце - астрономічний інструмент, що використовувався для визначення екваторіальних або екліптичних координат небесних світил), геоцентрична модель Svemir являє собою глобус, оточений кільцями.
Екліптичне кільце представляє передбачуваний шлях сонця в геоцентричній моделі, як він виглядає із Землі. Сезони, місяці, знаки зодіаку з датами початку та закінчення, найвище та найнижче положення сонця, а також дні рівнодення можна прочитати на його 12 сегментах.
Сонце представлене у вигляді білої кулі, яка рухається щодо поточної дати на 1/365 дня по кільцю екліптики.
Місяць рухається, "стрибаючи" на один поділ щодня. На ньому показані фази Місяця, сонячні затемнення та припливи (корекція кожні 128 років).
Геліоцентрична модель (від грец. ἥλιος - сонце і лат. centrum - центр), розташована по діагоналі над земною кулею, складається з власного Сонця і шести планет. Усі шість планет розташовані на загальній осі, нахиленій на 23,5 градуси щодо осі Землі. Вони обертаються навколо нерухомого сонця, яке видно внизу. Відповідно до законів Кеплера, Сонце трохи зміщене щодо осі планет. Модель відображає орбіти Меркурія (період звернення: 88 днів), Венери (225 днів), Землі (365 днів), Марса (687 днів = 1,8 року), Юпітера (4329 днів = 11,86 років) та Сатурна (10751 день). ). = 29, 45 років).
Можлива ручна демонстрація планетарного руху в геліоцентричній моделі за допомогою окремого кривошипу. Механізм має функцію пам'яті, який запускається для повернення моделі у правильне положення після демонстрації вручну.
Годинник "SVEMIR" був створений за 9 місяців, з квітня по грудень 2020 року.
Технічні характеристики:

Загальна висота: 1850 мм
Дерев'яна основа (горіх): 1250х250х250 мм
Матеріали: позолочена латунь, хромована латунь, сталь, лазурит, перламутр, дорогоцінне каміння (планети).
Механізм: Ваговий привід. Безконтактний заводний механізм Гюйгенса (завод без зупинки годинника).Запас ходу: 6 днів.Швейцарський важільний спуск. Тривалість коливань: 1,73 сек.
Функції: Година, хвилини, світовий час, місяць, пора року, знаки зодіаку з датою початку та закінчення, рівнодення, сонцестояння, фази місяця, сонячні затемнення, припливи, геоцентрична модель, геліоцентрична модель.