Тільки факти. Попри те, що в автомобільному світі існує величезний спектр кольорів, останнім часом у покупців користуються попитом саме так звані «нейтральні» кольори – білий, сірий, чорний. Можна сказати, що Renault зараз є головним і ледве не єдиним постачальником кольорових автомобілів для європейських доріг. Франсуа Фаріон, директор з дизайну кольорів та оздоблення Renault, пояснює причини виникнення такої тенденції.
Білий, чорний, сірий. Впродовж останніх 10 років спостерігається сумна картина: з кожним роком кольори, що переважають в автомобільній індустрії, стають похмурішими. У звіті Axalta, провідного постачальника автомобільної фарби, стверджується, що 70% автомобілів в світі пофарбовані саме в такі кольори. Найпопулярнішим кольором лишається білий – він використовується в 38% проданих автомобілів, а за ним йдуть чорний (19%) і сірий (15%).
В кінці Другої світової війни європейська автомобільна індустрія відновила свою діяльність, не надаючи особливої уваги кольорам, на відміну від бренду Renault, який став першопрохідцем в розширенні колірного виконання своїх автомобілів.
Все почалося в 1950-х з візиту генерального директора General Motors, коли, зустрівшись з П’єром Лефоше, тодішнім босом Renault, він не посоромився висловити свою думку, побачивши виробничу лінійку: цим машинам не вистачає яскравості! Треба відзначити, що в США був багатший вибір кольорів автомобілів: від яблучно-зеленого до цукерково-рожевого. Всі дороги, можна сказати, були розфарбовані в яскраві кольори. Це й дало всьому початок.
В той самий час Поль Маро, талановита і відома декораторка, написала П’єру Лефоше з пропозицією прикрасити занадто нудну колірну пропозицію Renault, що не відповідала бажанням клієнтів тих часів. Це стало вирішальним моментом.
Співпраця Поль Маро і Renault почалася у 1953 році. Маро зарекомендувала себе не тільки в якості експерта у сфері текстилю і шпалер, а і в якості консультанта з автомобільної кольорової гами. Вона наче була створена для цієї роботи. «Саме їй ми зобов'язані введенням дійсно цікавих кольорів в лінійку Renault. Її робота, наприклад, сприяла успіху Dauphine, який в той час пропонувався в 30 пастельних відтінках…Таке було вперше» - запевняє Франсуа Фаріон.
З роками, в умовах переваги нейтральних кольорів, Renault продовжує пропонувати більше кольорів, ніж будь-який інший середньостатистичний автомобільний виробник.
Наприклад, всі пам'ятають перше покоління Renault Twingo. Тоді бренд Renault зіграв проти правил! Автомобіль був представлений в автосалонах в березні 1993 року в чотирьох кольорах: блакитний ультрамарин, кораловий червоний, зелений коріандр та індійський жовтий. «Жабеня», як тоді його називали, стало символом епохи. Франсуа Фаріон зізнається, що його ніколи навіть і не пропонували в білому кольорі. Сміливо, чи не так?
Що стосується Renault Captur, то його успіх частково пов’язаний з можливістю персоналізації. Про це свідчить те, що 80% проданих екземплярів – двоколірні. Зараз Captur пропонує до 90 комбінацій зовнішнього вигляду, і це – величезний плюс для тих водіїв, які бажають самовиразитись через вибір кольору авто. І не просто так, якщо вірити Франсуа Фаріону:
Вірний своїй філософії, зараз бренд Renault вирішив зосередитися на кольорі своїх нинішніх моделей завзятіше, ніж будь-коли. Як зазначає Франсуа Фаріон: «Renault завжди шукав кольори, якими можна було б жити». Він завершує це висловлення, пояснюючи, що одна з цілей бренду - «додати більше кольору на вулиці».
Але, за його словами, кольори обов'язково будуть змінюватися: «У майбутньому ми будемо більше працювати з іншими елементами, а не тільки з кольором кузова. Ми готові до чогось більш витонченого та складнішого».
Як? Поєднуючи кольори, текстури або відтінки, що стало можливим завдяки технологіям, які розвиваються не менш ніж мода й тренди!

За метериалами RENAULT UKRAINE

Издания
IMAGE Abraham-Louis Perrelet
21.05.2020
АБРАХАМ-ЛУИ ПЕРЛЕ (Abraham-LouisPerrelet, 1729 – 1826). Родился 9-го января 1729 года в крохотном... Read More...
IMAGE Charles Édouard Guillaume
21.05.2020
ШАРЛЬ ЭДУАРД ГИЛЬОМ (Charles ÉdouardGuillaume, 1861 – 1938), швейцарский физик. Родился 15 февраля... Read More...
IMAGE Daniel Roth
21.05.2020
Оценить то, насколько Даниэль Рот был поглощён страстью к часовому делу, можно из... Read More...
IMAGE Эксклюзивное интервью с СЕО BVLGARI Жан-Кристоф Бабеном
22.05.2020
Карантин не повод отказываться от интересных бесед. Нам удалось взять интервью у... Read More...
IMAGE Константин Юрьевич Чайкин
21.05.2020
Чайкин Константин Юрьевич (23.11.1975), изобретатель и часовой мастер, родился в... Read More...
IMAGE Thomas Earnshaw мастер хронометров
02.02.2021
4 февраля 1749 года родился английский часовщик, который, следуя более ранней... Read More...
IMAGE Vincent Calabrese
07.06.2019
ВИНСЕНТ КАЛАБРЕЗЕ (Vincent Calabrese) основал академию вместе со Свеном Андерсеном.... Read More...
IMAGE Abraham-Louis Bréguet
21.05.2020
АБРАХАМ (АВРААМ) ЛУИ БРЕГЕ, (фр. Abraham-Louis Bréguet, 10.01.1747 – 17.09.1823), французский часовщик... Read More...
IMAGE Ганс Вильсдорф и его дар предвидения
02.06.2020
Нечасто рождаются люди, о которых можно сказать, что они идут в ногу со временем и... Read More...
IMAGE ЛИОНЕЛЬ А-МАРКА (Lionel a Marca)
17.08.2021
Лионель а-Марка (Lionel a Marca) возглавляет Дом Breguet с 2021 года. Он – часовой мастер в... Read More...